Era spre sfârșitul verii acestui an când am trecut prin Parcul Eminescu (pe care îl evit de obicei din cauză că oricând se găsește cineva să îți ghicească în palmă, sau e prea aglomerat din cauza nuntașilor care ies de la Starea Civilă). Și am rămas surprins să văd că pentru prima dată în ultimii ani fântânile funcționau și lacurile erau curățate și pline de apă. Sper doar să nu fie o minune din aceea care se întâmplă o dată la 4 ani…
Read more